aktuání informace

Vzhledem k současné situaci v souvislosti s onemocněním COVID-19 a usnesením vlády byla přijata následující opatření.

  • Školení řidičů ADR. V souvislosti s onemocněním COVID-19 a usnesením vlády jsou všechna školení řidičů uzavřena. Očekáváme obnovení školení po 11.5.2020. Na školení se můžete přihlašovat již nyní na www.skoleniADR.cz. V současné době se nikde v České republice nevykonávají zkoušky řidičů ADR. Nelze tak provádět nová školení, rozšiřovací ani obnovovací školení.
  • Školení bezpečnostních poradců. Stejně jako jsou uzavřena všechna školení řidičů, nelze nyní skládat zkoušky bezpečnostních poradců ADR (DGSA-ADR).

Pokud chcete být informováni o tom, až budou školení spuštěna, zašlete nám na sebe email nebo telefon pomocí formuláře níže, nebo nám napište na mkonzult@mkonzult.cz.

Nebojte se, školení řidiče ADR ani platnost osvědčení bezpečnostního poradce ADR Vám nepropadne. Ministerstvo dopravy přijalo mnohostrannou dohodu M324, která osvědčení řidiče, jejichž platnost končí mezi 1. březnem 2020 a 1. listopadem 2020, zůstávají platná do 30. listopadu 2020. Doba platnosti těchto osvědčení se prodlouží o pět let, jestliže řidič prokáže, že se zúčastnil obnovovacího školení a úspěšně složil zkoušku před 1. prosincem 2020. Toto opatření je platné na území České republiky a dalšími státy, které tuto mnohostrannou dohodu podepsaly: Luxembourg, Germany, Austria, Norway, France, Ireland, San Marino, Netherlands, Czechia, Switzerland, United Kingdom,  Slovenia, Spain, Slovakia, Greece, Belgium, Italy, Latvia, Hungary, Romania, Bulgaria, Sweden, Poland (stav k 28.3.2020). Stejně tak zůstává v platnosti i osvědčení o odborné způsobilosti bezpečnostního poradce ADR (DGSA-ADR).

Česká republika se připojila k mnohostranné dohodě M325, která prodlužuje všechny periodické a meziperiodické inspekce cisteren, jejichž platnost končí mezi 1. březnem 2020 a 1. srpnem 2020, zůstávají platná do 30. srpna 2020. Kompletní text M325 je ke stažení zde.